Moti merr kthesën e papritur në Shqipëri, sa pritet të shkojnë temperaturat nesër

Ditën e mërkurë vendi ynë do të jetë nën ndikim të masave ajrore të qëndrueshme.

 

 

Moti parashikohet me kthjellime dhe vranësira të pakta kalimtare.

 

Sipas Shërbimit Meteorlogjik, era do të fryjë nga kuadrati i jugut me shpejtësi mesatare 1-8m/sek., me valëzim në dete të forcës 2 ballë.

 

në zona malore 12 deri 29°C;

 

në zona e ulëta 14 deri 34°C;

 

 

në zona bregdetare 16 deri 32°C.

TE TJERA