Sinoptikanet paralajmerojne se si do te ndryshoj serisht moti javen e dyte te shtatorit

Java e dyte e shtatorit do te jete ndryshe. Metereologet paralajmerojne qe moti do te jete i ngrohte perseri dhe pritet qe ditet e nxehta do rikthehen perseri.

Temperaturat priten te shkojne 34 grade dhe pse ne vende malore do te kete reshje shiu.

Ky muaj pritet te jete i ngrohte dhe java e dyte e shtatorit te jete nje pranvere.

Temperaturat do të jenë 5 deri në 6 gradë më të larta se mesatarja shumë vjeçare e muajit Shtator.

TE TJERA