Këto 4 shenja të horoskopit do e kenë shtatorin muajin më të mirë!

Gaforrja –

Ky muaj fillon me diellin e Virgjëreshës që kalon nëpër pjesën tuaj të komunikimit, duke ju frymëzuar të shoqëroheni, të bëni pyetje dhe të mësoni më shumë! Edhe pse kjo rritje e kuriozitetit intelektual po ju kalon në kohë të vështira, ky muaj do të jetë intensiv pasi Mërkuri lëviz në pjesën tuaj të shtëpisë dhe familjes deri më 23 shtator.

Kjo mund të sjellë probleme të vazhdueshme nga e kaluara juaj, veçanërisht nëse ato kanë të bëjnë me marrëdhënien tuaj me të afërmit dhe dinamikën emocionale të hapësirës suaj të jetesës. Megjithatë, ju jeni në një moment të madh pasi hëna e plotë në Peshqit të ndodhë më 10 shtator. Për shkak se hëna është planeti juaj sundues, hënat e plota janë gjithmonë një përvojë e nivelit tjetër për ju.

Dhe për shkak se kjo hënë e plotë ndodh në pjesën tuaj të aventurës, mençurisë dhe filozofisë, ju mund të tërhiqeni nga e panjohura. Duke përqafuar spontanitetin dhe mendjen e hapur, ju po kuptoni se bota është shumë më e madhe nga sa mendonit. Shijoje këtë ndjenjë ndriçimi, Gaforre.

Demi – Ky muaj do të jetë një përvojë e jashtëzakonshme, sepse dielli po lëviz përmes shenjës së Tokës Virgjëresha dhe ju sjell energjinë krijuese që keni dëshiruar. Duke aktivizuar pjesën tuaj të argëtimit dhe kënaqësisë, sezoni i Virgjëreshës po ju inkurajon të bëni pikërisht atë që ju sjell më shumë gëzim. Mos e teproni! Rilidhuni me fëmijën tuaj të brendshëm dhe mbani mend se çfarë ju bën të ndiheni më të frymëzuar.

Ky muaj mund të rigjenerojë aftësitë tuaja krijuese dhe madje t’ju vendosë në një pozicion më të mirë për të gjetur dashurinë. Kur Venusi planeti juaj sundues formon një treshe me Uranin në Demi më 20 shtator, ju mund të filloni të pëlqeni dikë që ju do; dikush që adhuron anën tuaj që është edhe e çuditshme dhe e shkëlqyer. Megjithatë, të mos harrojmë se Merkuri do të jetë retrogradë edhe në pjesën tuaj të punës dhe shëndetit deri më 23 shtator, gjë që mund t’ju largojë plotësisht nga rutina juaj.

Nëse jeni duke mbetur mbrapa në detyrat tuaja ose duke gjetur justifikime për të kapërcyer palestrën, është koha që të merrniveten. Prisni përparim, jo përsosmëri! Hapat janë gjithçka që duhet për t’u rikthyer në rrugën e duhur, Demi.

Virgjëresha – Është koha për të shkëlqyer, Virgjëreshë! Dielli është zyrtarisht në shenjën tuaj, që do të thotë se po ju mbush me besim, guxim dhe vendosmëri. Ndërsa ylli më i ndritshëm në galaktikën tonë sjell magji tek ju, do kuptoni pse keni rëndësi. Jeni një shenjë e zodiakut vetëmohues; dikush që priret të mendojë për nevojat e njerëzve të tjerë para vetes. Këtë muaj, është koha për të ndryshuar atë, sepse ju meritoni të llastoheni!

Megjithatë, kjo nuk do të thotë se muaji i ardhshëm do të jetë pa sfidat e tij. Në fund të fundit, Mërkuri – planeti juaj në pushtet do të stacionojë retrogradë më 9 shtator, gjë që ka gjithmonë një mënyrë për t’ju nxjerrë jashtë ekuilibrit. Për shkak se Mërkuri do të kthehet në retrogradë te Virgjëresha më 23 shtator, ka shumë mundësi që të ndjeni vërtet efektet e tij konfuze në fund të muajit!

Në fakt, mund të përballeni me të kaluarën tuaj, veçanërisht nëse ende nuk keni bërë paqe me disa nga gabimet që keni bërë në të kaluarën. Lëreni që t’ju motivojë. Në fund të fundit, nëse jeni rritur shumë që atëherë, imagjinoni sa më shumë rritje keni ende për të bërë? Shijoje procesin, Virgjëreshë, sepse ky proces quhet jetë.

Bricjapi – A jeni gati për të parë botën, Bricjap? A jeni në humor për të eksploruar vende të reja, për të mësuar gjëra të reja dhe për të përqafuar një formë më të thellë të mençurisë? Atëherë jeni me fat, sepse dielli i Virgjëreshës tashmë po kalon nëpër pjesën tuaj të aventurës dhe spontanitetit. Ky muaj ka të bëjë me adoptimin e një mentaliteti “jeto të tashmen” në çdo situatë të caktuar, sepse dielli dëshiron që ju ta jetoni jetën tuaj në maksimum.

Thuaj “po” për mundësitë e papritura që po të jepen, sepse ato nuk vijnë shpesh. Megjithatë, mërkuri retrogradë fillon më 9 shtator dhe ka shumë mundësi që të ndjeni presionin në punë. Duke u zhvilluar në pjesën tuaj të karrierës dhe imazhit publik, ky retrograd po ju tërheq vëmendjen ndaj problemeve të vazhdueshme në fushën tuaj profesionale.

Kjo retrogradë mund t’ju inkurajojë të rimendoni se çfarë do të thotë statusi dhe suksesi për ju, veçanërisht nëse keni projektuar një imazh që nuk është në përputhje me atë që jeni të pasionuar në të vërtetë. Rivlerësoni veten, Bricjap, sepse dëshironi që ajo të pasqyrojë se kush jeni në të vërtetë dhe çfarë përfaqësoni me të vërtetë.

U përplas teksa po kalonte vijat e bardha, këngëtarja tregon tmerrin: Më është thyer brinja(Foto)

Këngëtarja e muzikës popullore, Vjollca Haxhiu ka folur për aksidentin që i ndodhi në Tiranë teksa po kalonte vijat e bardha. Ajo tregon se...

NËNA: KAM FRIKË SE DJALI DO VDESË NGA VARFËRIA

Nga Ketjola Gështenja    Kjo është Gofile Qershia. 54 vjeçarja së bashku me djalin e saj jetojnë mes shumë vështirësive.   E vetmja e ardhur që kanë është...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Kjo është artistja e vetme shqiptare që kryeministri Rama ndjek në Instagram (FOTO)

Kryeministri Edi Rama është aktiv në të gjitha rrjetet...

Ndahet nga jeta nga semundja e rende vajza e shrimtarit te madh Shqiptar

Është ndarë nga jeta në moshën 71-vjeçare e bija...