E ngatërrojnë me këngëtaren shqiptare! Reagon Alketa Vejsiu: Nuk jam unë ajo

Alketa Vejsiun prej një viti e ngatërrojnë me Alketa Turkajn, këngëtaren e njohur tashmë prej disa bashkëpunimeve me Dj Gimi. Jo prej pamjes, por Alketat i ngatërrojnë prej emrit.

 

Moderatorja ka postuar një video ku tregon se prej një viti njerëzit etiketojnë atë dhe jo këngëtaren. “Po qeshim këtu me stafin sepse është një këngë e Dj Gimi që e këndon me një vajzë me emrin Alketa.

 

Të gjithë njerëzit më tag-in prej një viti dhe mendojnë se unë këndoj këngë popullore. Kënga është shumë e bukur po unë nuk di ta dredh zërin kështu miq”, shprehet Vejsiu.

 

Ndonëse Alketa Vejsiu është munduar që ta mbajë familjen larg vëmendjes së mediave, vajza e saj merr shpeshherë vëmendjen nëpërmjet rrjeteve sociale.

 

Megjithëse, dihet shumë pak për jetën e saj private, Nicol ka realizuar me ndjekësit një bisedë virtuale duke ndarë më shumë detaje.

 

Ndërsa njëri prej ndjekësve e ka pyetur se çfarë marrëdhënie ka me të vëllanë, ajo është përgjigjur: Vëllain e kam 11 vjeç.

 

E kam pikë të dobët. Nuk e ndërroj me asgjë në botë.”, ka shkruar ajo. Megjithatë, ka pasur dhe nga ata që nuk kanë nguruar ta ngacmojnë.

 

 

TE TJERA