Çfarë thonë letrat për shenjën tuaj nga 4 deri më 10 Shtator 2022

Dashi, 21 mars deri më 20 prill:

Letra për Dashin për këtë javë: Vd3kja – Kuptimi: Ju e dini se ekziston një marrëdhënie që ka nevojë për rindezje, ndryshim drastik, transformim total. Kjo letër ju kërkon që ta përballoni këtë, këtë javë dhe të luani rolin tuaj. Nuk varet çdo gjë nga ata, edhe ju keni rolin tuaj. Merrni përgjegjësinë për gjërat që keni bërë gabim, kërkoni falje, pyesni se si mund të jeni ndryshe (dhe shpresoni që ata pastaj të reflektojnë edhe për këtë).

Demi, 21 prill deri më 21 maj: Letra për Demin për këtë javë, Mbretëresha e Shkopëve – Kuptimi: Bëhu ai person i freskët, i ndritshëm, i lumtur dhe frymëzues që mbush me dhurata, ide, shaka, lajme dhe energji të mirë këtë javë! Mbretëresha e Shkopëve ju fton të merrni drejtimin në miqësitë dhe marrëdhëniet tuaja të punës. Kur i buzëqesh botës, ajo të kthen buzëqeshje.

Binjakët, 22 maj deri më 21 qershor: Letra për Binjakët për këtë javë, Asi i Monedhave – Kuptimi: Mund të jesh pak i përulur, pak i paqëndrueshëm, pak jo i besueshëm në marrëdhënie. Ju shpërqendroheni, gjithmonë jepni përparësi të resë me shkëlqim mbi të vjetrën e besuar. Letra ju kërkon të bëni disa angazhime dhe plane afatgjata me njerëzit ku mbështeteni. Ata nuk jua thonë këtë, por gjysma mendojnë se ju mund të “zhdukeni” nga momenti në moment. Pra, qetësoni frikën e tyre dhe vendosni disa plane për të ardhmen.

Gaforrja, 22 qershor deri më 23 korrik: Letra për Gaforren për këtë javë, Rrota e fatit – Kuptimi: Këtë javë, kryeni një eksperiment. Shkundni të gjitha. Rrota e fatit ju fton të jeni ndryshe dhe si pasojë të merrni rezultate të ndryshme. Ndrysho disponimin, qëndrimin, trajtimin dhe përgjigjet te njerëzit. Jo në një mënyrë negative. Vetëm në një mënyrë delikate. Testoni kufijtë, kontrolloni dinamikën, shikoni se sa e qëndrueshme është lidhja juaj, si mund të zhvendoset dhe të evoluojë. Kjo do t’ju tregojë shumë për njerëzit afër jush, dhe juve ju pëlqen të dini gjithçka!

Luani, 24 korrik deri më 23 gusht: Letra për Luanin për këtë javë: Tetë Shkopinj – Kuptimi: kjo letër ka të bëjë vetëm me komunikimin dhe për shkak se jeni shumë i zënë, nuk keni kontakte me shumë njerëz që në të vërtetë ju pëlqen t’i shihni dhe dëshironi të qëndroni në marrëdhënie të mira. Gjeni kohë për të kontaktuar, bashkuar, telefononi ata, dërgoni një mesazh, ndani një kujtim. Do të jeni shumë të lumtur që e keni bërë.

Virgjëresha, nga 24 gusht deri më 23 shtator. Letra për Virgjëreshën për këtë javë: Kalorësi i Kupave – Kuptimi: Bëhu i dashuruari kampion këtë javë! Gjeste madhështore, netë takimesh emocionuese, romanca të reja, kohë intime për dy, aventura, ide të reja, mbrëmje të ngrohta dhe komode, shumë komplimente dhe veprime të menduara. Kalorësi i Kupave është si Kupidi, dhe ky je ti këtë javë, miku im. Tërhiqni të gjitha ndalesat. Gjithçka që ofroni do të jetë reciproke. Gëzoni marrëdhënien tuaj.

Peshorja, 24 shtator deri më 23 tetor. Letra për Peshoren për këtë javë: Tetë Kupa – Kuptimi: Falja është një temë për ju këtë javë, Peshore. Letra juaj zbulon se ju keni pasur pjesën tuaj të zhgënjimit nga dashuria dhe njerëzit ju kanë zhgënjyer më parë, ose kanë qenë mbeturina. Lërini të gjitha të shkojnë. Fal dhe harro. Kthejeni faqen, ditë e re dhe mundësi e re. Mbajtja e gjithë kësaj peshe thjesht ju tërheq poshtë. Falni ish-ët, miqtë, të dashuruarit dhe familjen tuaj për çdo gjë që kanë bërë. Lërini të gjitha të shkojnë. Një çlirim i madh.

Akrepi, 24 tetor deri më 22 nëntor. Letra për Akrepin për këtë javë: Treshi i Shkopinjve – Kuptimi: Bëjeni këtë një lloj jave spontane. Ndërsa njerëzit shfaqen në mendjen tuaj ose ju ndodh të kaloni pranë tyre, ndaloni dhe kaloni pak, duke i bërë të ditur se ju kanë munguar. Lëreni rastësinë t’ju sjellë njerëzit me të cilët duhet të kaloni kohë, fjalë për fjalë, këtë javë. Njoftim de ja vu. Kushtojini vëmendje shenjave. Dëgjoni paragjykimet tuaja. Ata janë njerëzit që duhet të shihni.

Shigjetari, 23 nëntor deri më 21 dhjetor. Letra për Shigjetarin për këtë javë: Katër Kupa – Kuptimi: Ju keni anashkaluar dikë në rrethin tuaj, i cili ka qenë gjithmonë besnik ose i sjellshëm dhe mbështetës, dhe të këshillohet të kontaktosh me të dhe t’i bësh të ditur se e vlerëson. Katër Kupat shfaqet kur ne kemi marrë diçka ose dikë si të mirëqenë. Mos jini ai person. Mos lejoni që sjellja e mirë e dikujt të kalojë pa u vënë re ose pa falenderim.

Bricjapi, 22 dhjetor deri më 21 janar. Letra për Bricjapin për këtë javë: Nëntë shkop – Kuptimi: Ju mund të korrigjoni një marrëdhënie të prishur këtë javë dhe nuk do të jetë e vështirë sa keni frikë, sepse ata po mendojnë të njëjtën gjë si ju, dmth pendohen. Letra juaj ju nxit të merrni telefonin dhe të bëni thirrjen. Thjesht thuaj se të vjen keq, pyet si janë, thuaju se do të donit të mos kishte ndodhur. Kjo mund të rregullohet shumë shpejt sepse është koha e duhur tani. Mos e lini të zvarritet.

Ujori, 22 janar deri më 19 shkurt. Letra për Ujorin për këtë javë: Asi i Shaptave – Kuptimi: Keni nevojë për një bisedë plotësisht të hapur dhe të sinqertë me dikë afër jush. Ju duhet t’u tregoni atyre se si ndiheni, çfarë po ndodh dhe pse. Letra juaj është një dialog i sinqertë që duhet të ndodhë. Dhe ju duhet ta nxisni atë. Dhe pastaj dëgjoni përgjigjen e tyre dhe mos u shqetësoni. Le të thonë fjalën e tyre. Bëni një pushim nëse nxehet. Por bëjeni këtë.

Peshqit, 20 shkurt deri më 20 mars. Letra për Peshqit për këtë javë: Mbreti i Monedhave – Kuptimi: Ju dhe personi juaj më i afërt keni nevojë për një diskutim të mirë për paratë, shtëpinë, punën dhe të gjitha ato gjëra të mërzitshme. Thjesht për t’u lidhur dhe për të hyrë në të njëjtën faqe dhe për të bashkuar idetë dhe burimet tuaja. Kohët janë të vështira. Nuk ka kuptim ta mohosh. Ne të gjithë duhet të kuptojmë se si do ta menaxhojmë dhe mbështesim njëri-tjetrin. Vazhdoni në këtë drejtim këtë javë, të dy do të ndiheni më mirë. Një problem i përbashkët është një problem i zgjidhur (ose të paktën i përgjysmuar).

TE TJERA