Alfred Cako në zi, konspiracionisti jep lajmin e trishtë

Konspiracionisti Alfred Cako me anë të një postimi në rrjetet sociale ka njoftuar se ditën e sotme është ndarë nga jeta, çuni i xhajës së tij.

Postimi i plotë: Sot ndrroi jete cuni im i xhajes, Jemin Cako. Qofte i xhenetit! I qofte dheu i lehte! Ti rrojne gjithe te afermit e tij, gruaja, femijet, niperit e mbesat! V arrimi behet neser, diten e hene, ora 11 paradreke ne varrezat e Sharres, Tirane.

Konspiracionisti Alfred Cako sezonin e ri nuk do të jetë më pjesë e Top Channel, por do e shohim me një emision të tij në RTV Ora.

Lajmin e ka bërë me dije vetë Alfred Cako në një intervistë për këtë televizion duke zbuluar se emisioni i tij do të quhet “Jashtë Matriksit”.

Ndryshimet e politikës në Shqipëri,marrëdhëniet mes Turqisë e Greqisë e shumë çështje të tjera do të gjejnë hapësirë në emisionin e Alfred Çakos.

Alfred Cako: Synoj që brezin e ri ta mësoj dhe të ndikojë për ta edukuar në dy drejtime, së pari të mësojnë shkaqet e historisë që mesa kemi mundësi të përpiqemi të mos përsëritim gabimet, dhe e dyta është fakti që mua më pëlqen që rinia jonë – duke mësuar se çfarë ndodh në skutat ku merren vendimet e politikës botërore, – të jenë të ditur të mençur.

TE TJERA