”Lajini rrobat me 30 gradë”/ Gruaja shqiptare i kthehet ministres: Ti lajë vetë ashtu

Ministrja e Energjitikës Belinda Balluku në një deklratë ka propozuar që rrobat të lahen me 30 gradë në mënyrë që të kursejnë energji.

 

Por duket se kjo gjë ka revoltuar qytetarët.Në faqen e blogerit Olti Curri është postuar një video nga Durrësi Lajm, teksa gazetarja ka pyetur një qytetare dhe ajo shprehet tejet e revoltuar: “Laji ti me 30 gradë, o de bile si lahen rrobat me 30 gradë”- dëgjohet të thotë ajo.

 

Por nuk ka mbaruar me kaq, teksa qytetarët në komente janë shumë të inatosur me këtë gjë.

 

 

 

TE TJERA