Mbeti mes shkëmbinjve, turisti spanjoll shpëtohet nga banorët e Thethit

Një turist spanjoll është shpëtuar kete te merkure nga banorët e Thethit, pasi kishte mbetur i bllokuar mes shkëmbinjve.

 

Ai kishte humbur kontaktet prej mëngjesit të sotëm, pasi kishte dalë për të eksploruar zonën.

 

Turisti kishte mbetur i bllokuar në një masiv shkëmbor ku terreni ishte shumë i vështirë dhe i ndodhur në këte situatë, kanë qenë banorët e zonës të cilët i kanë ardhur në ndihmë shtetasit të huaj.

TE TJERA