Artan Hoxha publikon foton dhe tregon arsyen e vërtetë pse policia nuk i kap asnjëherë autorët e ngjarjeve fatale

Gazetari Artan Hoxha me nota ironie ka publikuar një foto të një makine policie që është duke u karikuar me bateri, menjëherë pas ngjarjes fatale që ndodhi pak më parë në Tiranë.

 

“Kur edhe Policia e Shtetit behet per te karikuar baterite!!!! Aq sa e ka çuar çmimin e naftes Bordi i Transparences, mire dhe kaq, qe u kane dhene makina me bateri, se mund t’i nxjerrin ne rruge dhe me sandale…

 

Keto makina, maksimumi mund t’ia japesh policise bashkiake, qe ben sfilata ne bulevard, jo Policise se Shtetit, qe i duhet te ndjek boset e krimit me Range Rover…

 

Dhe pastaj thone, pse nuk e kap policia krimin e organizuar?! E ka lene bateria ne rruge, jo se nuk do ta kap!!!!”, shkruan Hoxha në profilin e tij në Facebook.

 

Vetëm dy ditët e fundit kanë ndodhur 2 ngjarje fatale në Shqipëri, mbrëmë në Lezhë kur ish-dhëndëri i mori jetën ish-vjehrrit dhe ish-kunatit.

 

Ndërkohë sot, vëllai i mori jetën vëllait dhe kunatës brenda agjensisë së tyre. Shkaku kryesor thueht se është prona, konfl ikt i vjetër mes tyre.

 

TE TJERA