Trafiku në Shkodër/ Hyrja dhe dalja e qytetit peng i kaosit urbanistik

Shkodra është peng i ndërtimeve pa vizion dhe mungesës se një plani zhvillimi për hyrjen dhe daljen e qytetit, i cili sjell kaos dhe bllokim të trafikut të automjeteve çdo verë.

 

Sot për të dalë nga Shkodra, për 2 kilometër rrugë, duhet rreth 1 orë.

 

Mijëra emigrantë e turistë të cilët futen në Shqipëri përmes Muriqanit e Hanit te Hotit, trajlerat e tonazhit të larte të eksport-importeve drejt Malit të zi, pushuesit qe i drejtohen plazhit të Velipojës si dhe vete qytetaret e Shkodrës, bashkohen të gjithë në dalje të qytetit.

 

Arkitekti dhe is- zëvendësministri socialist Zef Çuni, tregon se janë 16 rrugë të cilat të çojnë të gjitha në Urën e Bahcallëkut.

 

Edhe për Bashkinë e Shkodrës, hyrja – dalja e qytetit është e zhytur në kaos prandaj kërkojnë ndërtimin e një ure të re dhe zgjerimin e rrugës Shkodër – Lezhe.

 

Në më pak se 3 kilometër, në ketë rrugë janë ndërtuar edhe 3 rrethrrotullime.

 

Top Channel

 

Videoja që po çmend botën; Ronaldo fut dorën poshtë pantallonave merr diçka aty dhe e ha…

Ditët që pasuan intervistën e tij të bujshme, pas së cilës ndërpreu kontratën me Manchester United, përgatitën terrenin për zgjidhjen konsensuale të mëvonshme me...

A jeni bere gati per bakllavane? Ja si ta pergatisni qe t’ju tretet ne goje. Video

Ingredientët: 60 peta për bakllava 1 filxhan stika të grira imët ½ filxhan vaj ulliri i lehtë ½ filxhan gjalpë I tretur 400 – 500 gram stika të grira...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Aktori i njohur shqiptar rikthehet pas 10 vitesh në Shqipëri dhe …

Aktori Elvis Pupa më shumë se 10 vite është...

A jeni bere gati per bakllavane? Ja si ta pergatisni qe t’ju tretet ne goje. Video

Ingredientët: 60 peta për bakllava 1 filxhan stika të grira imët ½...

Nipi i Isa Boletinit: Ju tregoj cilat ishin amanetet e gjyshit tim për Shqipërinë

Nipi i Isa Boletinit, Gazmend Boletini ka rrëfyer në...

Behuni gati.Keto qytete do të mbulohen nga bora ditën e dielë

Fundjava parashikohet që të sjellë ulje drastike të temperaturave...