Të pa ngrënë dhe pa gjumë/ Wizz Air torturon shqiptarët e Gjermanisë, i zbret në Itali!

Duket se shqiptarët kanë nisur protestat kundër kompanisë Wizz Air pas një incidenti të ndodhur dje.

Emigrantët shqiptarë në Gjermani shprehen se kishin prerë biletë fikse për në TIA por kompania i ka zbritur në Itali pa asnjë shpjegim.

Ata thonë se kanë që ditën e djeshme pa ngrënë e pa gjumë. Në aeroportin e Italisë shqiptarët kanë nisur protestat: Apri la porta! (Hapeni derën)

Qytetari shkruan:

”Pershendetje JOQ. Dje te afermit e mi kan udhetuar nga Gjermania me WizzAir. Edhe pse e kan pas direkt bileten per ne Shqiperi ata i kan zbritur ne Itali dhe nuk ju japin mo info as asnje gje. Kan qe dje qe rrin pa ngrene dhe pa gjume.”

https://youtube.com/shorts/0PfNO01m2D4?feature=share

TE TJERA