Ngjarje “e rëndë”, makina përplas pesë fëmijë, arrestohet shoferi i automjetit

Pesë fëmijë u përplasën nga një makinë në një aksident të tmerrshëm pasi një burrë është arrestuar.

 

 

Policia u njoftua me një raport për pesë të mitur të goditur nga një makinë në zonën Blackhill të Anglisë.

Pamjet tregojnë një numër të madh të banorëve të zonës duke parë teksa disa ambulanca mbërrijnë në vendngjarje.

 

Policia gjeti në vendngjarje pesë “të rinj” të plagosur dhe të gjithë u dërguan me urgjencë në Spitalin Mbretëror të Fëmijëve, shkruan The Mirror.

 

Mosha e tyre, natyra e lëndimeve të tyre dhe gjendja aktuale mjekësore nuk u bë e ditur.

TE TJERA