Deputeti bën “gara” në rrugë dhe rrezikoi të shkaktonte tragjedi, kërcënon me jetë efektivët që i kërkuan patentën

Një deputet grek ka bërë një sërë parakalimesh të gabuara dhe manovra të rrezikshme në rrugë. Ngjarja ka ndodhur në Kretë dhe, ai ka kërcënuar edhe policët që i kanë kërkuar patentën.

 

 

Ndërkohë atij i është marrë patenta dhe i janë hequr targat e makinës pas shkeljeve të bëra. Po sipas Protothema.gr, ai ka rrezikuar për të shkaktuar një aksident të rëndë.

 

Ngjarja më saktësisht ka ndodhur në autostradën Chania-Rethymno mesditën e së shtunës, 20 gusht, ku deputeti po lëvizte në lartësinë e kryqëzimit të Kalyvos, duke bërë katër parakalime të njëpasnjëshme të paligjshme dhe duke lëvizur kundravajtje.

 

Presidenti i Oficerëve të Policisë së Chanias dhe komandanti i Policisë Rrugore të BAKK-së konfirmoi ngjarjen për zarpaneës.gr dhe deklaroi se do të zbulojë emrin e deputetit.

 

 

“Policët e ndaluan për të konfirmuar shkeljen, pa e ditur se kush është. Por ai filloi t’i kërcënonte.”

 

Kryetari i oficerëve të policisë i bëri thirrje deputetit që të dalë dhe të kërkojë falje publike për situatën e krijuar.

TE TJERA