Mbeturinat “pushtojnë” Shkodrën/ Qytetarët: Kjo situatë është e pa pranueshme

Prej 48 oreve koshat e mbeturinave nuk jane pastruar ne qytetin e shkodres .

 

Qytetaret shkodrane po jetojnë jo vetëm mes temperaturave te larta , por edhe mes mbeturinave. Jo vetëm koshat janë mbushur me mbeturina, por një gjë e tillë tashmë po ndodh edhe në trotuaret dhe rrugët e qytetit

 

Mbeturinat te hedhura prej dy ditesh kundërmojnë erë të keqe dhe të padurueshme dhe janë kthyer në një problem mjaft serioz për qytetaret e shkodres te cilet shprehen te revoltuar per kete situate dhe kerkojne qe mbeturinat te pastrohen sa me pare. Nderkohe nga bashkia akoma nuk ka as nje reagim lidhje me kete situate por behet e ditur se shkak eshte bere nje mosmarrveshje me firmen kontraktuese per te cilen po punohet per ta zgjidhur .

 

Ndersa jemi ne pikun e sezonit turistik dhe numrimi I turisteve ne Shkoder ka qene I larte nje situate e tille eshet e pa pranueshme dhe sjell nje imazh te shemtuar per turistet qe po vizitojen shkodren ne kete sezon

TE TJERA