VIDEO/ “Luftë” për shezlongë, vendasit nuk pyesin për turistët, në radhë që herët në mëngjes

Një mori pushuesish luftuan për të rrëmbyer një shtrat në pishinën e një hotel në Tenerife.

Pamjet tregojnë turma turistësh të dëshpëruar që presin pranë pishinave të resortit të tyre dhe zbresin masivisht për të kapur pikat më të mira që në orët e para të mëngjesit.

Britanikët “të armatosur” me këpucë noti dhe krem dielli kaluan pushuesit rivalë me një vendosmëri të zymtë për të siguruar vendin e tyre në diell për një ditë.

Disa u raportua se pritën në radhë për 90 minuta në mëngjes, përpara se të kalonin turistët kundërshtarë drejt shezlloneve të lakmuara.

https://vm.tiktok.com/ZMNsq6gWR/

TE TJERA