Gazetari shqiptar: Mos i bini më qafë Himarës dhe Dhërmiut, ja sa kushton një shishe e vogël uji në një qendër tregtare

Cmimet në jugun tonë janë kthyer tashmë në objekt diskutimi kudo dhe thuajse të gjithë biem dakord që janë shumë të ekzagjeruara.

 

Por problemi është që bëhet e madhe vetëm kur flitet për jugun, po në Tiranë cfarë ndodh dhe në qytetet e tjera të Shqipërisë, si janë cmimet aty?

 

Nëse në jug të paktën pamja që të ofrohet nuk ka nevojë për fjalë, si i bëhet por kur në një kafe në një qender tregtare një makiato dhe një ujë i vogël bëjnë 260 lekë?

 

Gazetari Mentor Kikia ka bërë sot një status në Facebook ku tregon çfarë ndodh në kafën e kësaj qëndre tregtare, ndërkohë që të gjithë merren me jugun.

 

“Njerez, mos i bini me qafe Himares dhe Dhermiut. Atje eshte zone turistike dhe ndonje zero me shume edhe justifikohet, por cti besh kafes ne QTU, ne oborr, ne mes te makinave ne parking, makiato 130 L, uje i vogel 130 L dhe nje minibriosh, 50 gr, 180 leke.

 

Dmth, nje liter uje ne lokal e blejme 260 leke, me shtrenjte se naften, apo jo? Po uji nuk vjen nga Arabia Saudite mor delenxhinj, Shqiperia mbytet ne uje ngado qe te shikosh”, shkruan Kikia.

 

TE TJERA