E dashura 22-vjecare e bën për spital Princ Valentino Corleonen, mjekët arrijnë ta mbajnë në jetë

Në orët e para të mëngjesit të së enjtes është p.a .gosur Princ Valentino Corleone nga e dashura e tij, për arsye qeë ende nuk dihen.

 

Në njoftimin e Policisë së Kosovës thuhet se nga hetimet e para në vendin e ngjarjes e dyshuar në lidhje me rastin është një grua shtetase e Kosovës rreth moshës 22-vjeçare, e cila dyshohet se e ka shkrepur.

 

Për rastin është njoftuar Prokurori i Shtetit i cili ka urdhëruar që të ngritët Kallëzim Penal për “Vr…. në tentativë’’ dhe e dyshuara të ndalet në mbajtje për 48 orë , gjersa Policia e Kosovës, Njësiti i Hetimeve Rajonale Gjilan janë duke i hetuar rrethanat e incidentit.

 

Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitet relevante. Sipas raportit të mjekut Princ Valentino Corleone, shtetas i Kosovës, është jashtë rrezikut për jetën.

 

personi në fjalë është shumë problematik pasi njihet për problemet e vazhdueshme që ka pasur me familjen, me lidhjet e mëparshme dhe për shumë arsye të tjera.

 

Disa kohë më parë ai është shtruar edhe në spitalin psikiatrik në Prishtinë, por duke se u “shërua” dhe doli shumë shpejt.

TE TJERA