“Do ia tregoj qejfin”! Pasi kërcënoi Elvana Gjatën, këngëtari shqiptar: Do vij në Tiranë!

Shemsi Krasniqi i njohur si Shemi i grupit “Ilirët”, ka paralajmëruar se do të vijë në Tiranë. Vetëm pak ditë pasi kërcënoi këngëtaren Elvana Gjata, ai thotë se do të udhëtojë drejt Shqipërisë për të marrë pjesë në koncertin “Sunny Hill” që do të mbahet në kryeqytet nga 26 deri në 28 gusht.

 

“Në Shqipëri do të shkoj. Jo do të tentoj, por do të shkoj e atje keni me m’pa. Më në favor timin do të jetë atje”, është shprehur Shemi.

 

Çfarë ka ndodhur me këngëtarin? Fillimisht Krasniqi u përfshi në një konflikt me Dukagjin Lipën, babain e Dua Lipës që është njëkohësisht dhe organizatori i ‘Sunny Hill’.

 

Vetë këngëtari tha se donte të ngjitej në skenë për të kënduar për Adem Jasharin, por që është ndaluar nga Dukagjin Lipa. Ky i fundit ngriti pretendimin se Krsniqi po ngjitej me dhunë në skenë dhe pa leje.

 

Policia e procedoi penalisht këngëtarin, por një ditë më pas, ai tha se Elvana Gjata nuk ishte personi i duhur që të këndonte në vend të tij, pasi ajo nuk di as tekstin e këngëve.

 

Madje shtoi se Elvanës do t’ia ‘tregonte qejfin’ kudo që ta shihte. Deklarata e tij u bë virale dhe si duket e arriti qëllimin për të bërë zhurmë.

NËNA: KAM FRIKË SE DJALI DO VDESË NGA VARFËRIA

Nga Ketjola Gështenja    Kjo është Gofile Qershia. 54 vjeçarja së bashku me djalin e saj jetojnë mes shumë vështirësive.   E vetmja e ardhur që kanë është...

Dikur e varfër dhe me kredi, ja sa është pasuria e Bebe Rexhës në ditën e sotme

Këngëtarja shqiptare, Bebe Rexha është ylli që fshihet pas këngëve hite të artistëve të njohur botëror, por kohët e fundit edhe të këngëve të...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Kjo është artistja e vetme shqiptare që kryeministri Rama ndjek në Instagram (FOTO)

Kryeministri Edi Rama është aktiv në të gjitha rrjetet...

Ndahet nga jeta nga semundja e rende vajza e shrimtarit te madh Shqiptar

Është ndarë nga jeta në moshën 71-vjeçare e bija...