Ndoshta nuk e keni ditur, por ky duhet te jete veprimi i pare qe duhet te beni nese iu ngec hala e peshkut në fyt

Ju jeni duke ngrënë një copë bukur të peshkut të përkryer të gatuar që është kënaqësi e shije dhe pastaj kjo ndodh. Ndjeni një kockë peshku të kapur në fyt. Ajo që filloi si një vakt i këndshëm shpejt kthehet në një situatë të pakëndshme dhe potencialisht të dhimbshme.

 

Kollitja zakonisht është instikti juaj i parë dhe ai më i mirë. Kollitja do t’ju ndihmojë të largni kockën përsëri duke fryrë ajrin përmes fytit tuaj dhe duke e larguar atë. Ju mund të keni kollitje të vështirë për disa minuta për të kryer punën.

 

Nëse kollitja nuk funksionon, ju mund të perdorni vaj ulliri. Ai do të veprojë si një lubrifikant dhe do të ndihmojë në rrëshqitjen e kockave poshtë fytit tuaj deri në stomakun tuaj.

 

Pini ujë të vakët me një majë kripë, kjo do tju ndihmojë në heqjen e kockes dhe t’ju ndihmojë ti gëlltitni atë. Përtypni një mollë ne menyre qe kur ta gelltisni te ngjitet kocka pas molles.

 

Mbani nje copë banane në gojë derisa të bëhet e lagur. Kur te jete e lagësht dhe e butë gelltiteni. Hani një copë bukë të zhytur në ujë të ngrohtë.

 

Holloni pak uthull ne ujë dhe pijeni atë për të provuar ta largoni kockën.

(Video) ”Nusja iku nga dasma”/ Shqiptari tregon historinë: I çuan dasmorët në spital

“Siç e do zakoni behën dasmat në vendin tonë” është një falje popullore e cila e përkufizon ahengjet familjare.   Ndërsa një ngjarje e pazakontë ka...

Ky qen rri përditë ulur në plazh duke pritur me sytë nga deti që kur i zoti humbi jetën mes valëve

Mund të përshkruani çfarë është dashuria?   Shumë do të përgjigjen se është një nga ndjenjat më të pastra që dy njerëz mund të kenë për...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME