“Të enjten nis kthesa”/ Meteorologu i njohur parashikon si do të jetë moti gjatë gjithë muajit gusht

Meteorologu Hakil Osmani ka bërë parashikimin e motit për muajin gusht.

“Nga dita e hënë e deri në ditën e enjte, kemi një rënie të lehtë të temperaturave. Ndërsa duke nisur nga dita e enjte e në vazhdim kemi një rënie të ndjeshme, duke shkuar deri në 7 gradë celsius.

Edhe vlerat minimale do të shënojnë një rënie të ndjeshme.

Maksimumet do të zbresin drejt 30-34 gradë celsus në qytetet e Beratit, Elbasanit dhe Gjorokastrës.

Do të ketë edhe reshje shiu, sidomos nga e enjtja e në vazhdim, ku do të jenë më të dukshme në zonat veriore e veri-lindore.

Ndërsa në bregdet, këto reshje do të jenë të papërfillshme.

Për sa i përket vijës bregdetare, do të kemi kryesisht kthjellime, me alternime të herë pas herëshme të vranësirave, ku mund të kemi disa pika shiu në zona të caktuara.

Ndërsa për sa i përket 15 ditëshit të dytë të gushtit, pritet të kemi një përmirësim të motit dhe rritje të temperaturave”, është shprehur Osmani.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Kjo është artistja e vetme shqiptare që kryeministri Rama ndjek në Instagram (FOTO)

Kryeministri Edi Rama është aktiv në të gjitha rrjetet...

Ndahet nga jeta nga semundja e rende vajza e shrimtarit te madh Shqiptar

Është ndarë nga jeta në moshën 71-vjeçare e bija...