Situata e zjarreve në vend/ Digjen tre shtëpi në Bërdicë, evakuuohen banorët! Cilat janë zonat më problematike

Tre shtëpi janë djegur prej zjarrit që ka përfshirë sot njësine administrative të Bërdicës në Shkodër, ndërsa janë aktive tetë vatra zjarri në të gjithë vendin.

 

Flakët janë përhapur me shpejtësi si rezultat i erës. Forcat zjarrfikëse dhe ushtria kanë evuuakuar menjëherë banorët në dy prej shtëpive ndërsa e treta ka qenë e pabanuar prej pak kohësh.

 

Edhe në këto momente po vijon lufta me flakët në Bërdicë ndërsa zjarret kanë rrethuar të gjithë Shkodrën, nga Postriba në Bardhaj e deri në kufirin me Malësinë e Madhe.

TE TJERA