“Mos hipni më në ashensor në Shqipëri”! Familja bllokohet në hotel, shmanget tragjedia e radhës

Një qytetare ka ndarë në facebook t merrin që përjetoi bashkë me familjen mbrëmjen e djeshme në një hotel në vendin tonë. Qytetarja shkruan se familjarët e saj dhe ajo kanë shpëtuar për mrekulli.

 

Dhe kjo veç nga Zoti dhe përpjekjet e tyre për të shpëtuar. Mbrëmjen e djeshme qytetarja dhe familja e saj u bllokuan për 20 minuta në një ashensor në një hotel.

 

Sipas rrëfimit të saj në ashensor nuk plotësonte asnjë kusht për situata emergjence. Ajo shkruan se askush nuk shkoi për t’i ndihmuar dhe se familja e saj shpëtoi falë xhaxhit që hapi derën me shkelma.

 

“Nëse nuk do të ishte xhaxhai sot do kishit gjetur kufomat tona në ashensor”, shkruan qytetarja. Ndërsa thotë se pronari hotelit i kishte kritikuar për ulërimat, pasi sipas saj ulërimat i kishin prishur gjumin.

 

“Në anshensor per 20 minuta te zeza por ishte si 10 öre. Nuk degjonte asnje. Nuk kishte as telefon te merrje, as mjete te thyeje deren. Ulerimat Tona Nuk degjoheshin.

 

Ishte familja ime e shtrenjte brenda . Djalit I jepja zemer, babit , mamit , xhaxhait , geges por vete isha gati te me binte te fiket : nuk kishte drite , as ajer, as sinjal te merrnim Në telefon”, tregon qytetarja.

 

TE TJERA