‘Perfundimisht ne Shqiperi nuk behet as plazh, as mal’

Nga Julian Deda

Perfundimisht ne Shqiperi nuk behet as plazh, as mal, asnje lloj pushimi. Vendi yne eshte i bukur, por per fat te keq eshte i pasigurte dhe shume i rrezikshem.

Ndjehem shume keq qe e them kete, por eshte turp ti thuash njerezve “eja ne Shqiperi”, eshte tmerr.

Ngushellime familjes, qe humben sot driten e syve. Shpresoj te mos degjojme me tragjedi te tilla, por mesa shoh, i kemi shancet e pakta per shkak te pandeshkueshmerise. Zoti na ruajt…!

TE TJERA