Meta emëron koordinatore Brisin e Tatimeve: Do luftojë korrupsionin në Shqipëri!

Ilir Meta ka emëruar si koordinatore në Partinë e Lirisë për luftën kundër korrupsionit Brisida Shehaj, ish drejtoreshën e Tatimeve në qeverisjen e Ramës. Sipas Metës, Brisida do të zbulojë korrupsionin në Shqipëri dhë më pas do e luftojë duke dhënë rezultat.

 

Ish-drejtorja e Tatimeve dhe ish-socialistja e njohur u bë pjesë e LSI-së prej pak kohësh. Nuk dihet se çfarë vendi i ka premtuar Ilir “Floriri”, por krah tij, Brisida duket shumë e qeshur.

 

Të shohim se si një ish-drejtoreshë tatimesh do të luftojë korrupsionin në Shqipëri.

TE TJERA