Ish burri i këngëtares së njohur shqiptare ofendon keq Flori Mumajesin: Na hapën barkun, bo.. me peshqirë

Muzikanti Erjon Zaloshnja ka reaguar në kritika ndaj disa prej këngëtarëve që ishin të pranishëm në koncertin e organizuar në Tiranë, dy net më parë.

 

Zaloshnja ka kritikuar performancën e Flori Mumajesit, Klajdi Harunit dhe Brunos, të cilët në çdo dalje të tyre shfaqen me nga një peshqir të bardhë me vete, për të fshirë djersët. Për më tepër asnjë prej tyre nuk këndoi live por me playback.

 

“Çër jane kta bo*e me peshqir mqaf mer se na hapen barkun”, shkruan muzikanti në një postim në rrjetet sociale, ndërkohë që në komente ka shprehur rezerva për nivelin e kengëtarëve që performuan.

 

Në mesin e këngëtarëve ishte dhe ish-bashkëshortja e tij, këngëtarja Eneda Tarifa, po ashtu edhe emra të tjerë si Alban Skënderaj, Xhensila Myrtezaji, Alban Skënderaj.

 

Kujtojmë se Erion Zaloshnja dhe Eneda Tarifa kanë qenë të martuar për shumë vite bashkë, kanë dhe një vajzë, Arian, por i dhanë fund martesës pak vite më parë.

 

Erioni është një muzikant i vjetër kryesisht i zhanrit rock, herë pas here ka perfomuar edhe në klube live në Tiranë, bashkë me Elton Dedën apo artistë të tjerë.

 

TE TJERA