Skandalizohet emigranti/ Hengri dreke por i dhane te paguaj edhe per…

I zhgënjyer nga turizmi nje shqiptar shkruan:

 

““Prsh jam nja turist shqiptar nga Zvicra ,afer 7 dit jam ne Gjirin r Lalzit me familje duke pushuuar frekuentoja qdo dit nje restoran ne plazh.

 

dje isha në drek me gjith familjen 8 persona dhe ne fund e vrejta se ka kushtuar me shum se ç duhet dreka kur shikova kuponin fiskal pash qe ka futur Çader ne dy shezllone 700 lek ne ora 17:00 mbas dite.

 

Isha tek kuzhina dhe bisedova me kamarierin tha se kompjuteri ka shtyp gabimisht.

 

Me kto lek qe kam hargju per 1 jav ktu do kisha ik ne turqi,Greqi apo Kroaci. Si kuptoj dot pse bejn kshu vjedhje.

 

po ishim 4 t rritur dhe 4 femij, femijet nuk moren menu vetem patate te skuqura.

 

Po kamarieri u aryetua se sdinte gje u fut ne kuzhin dhe un u futa i thash sju vie turp se qdo dit ju kam dhen bakshish. pastaj diskututan e pan se un spo terhiqem pa mar lekt e mia dhe i mora. kjo qfar po ndodh tek ju esht marrezi , sdi shkoj as 10 vite nuk do vij njeri ktu per zotin”

 

TE TJERA