Besimtari mysliman që fal 5 vakte: Më bënë magji me plumba! Kurrë mos i hidhni pa recitim Kurani

Një besimtar mysliman ka rrëfyer për redaksinë e JOQ historinë e tij rrëqethëse. I riu shpjegon se si motrës së tij i kanë bërë magji me plumba. Ajo i gjeti ajo në çantë dhe ia dha të vëllait që fal 5 vakte.

 

Besimtari thotë se tek ata që kanë besim në Zot, magjistarët nuk kanë sukses. Ai thotë se i futi plumbat në ujë të kënduar dhe i recitoi Kuraan për të prishur magjinë.

 

I riu këshillon se kushdo që gjen magji të shkojnë në rukje ose t’i drejtohen hpxhallarëve e kurrë të mos i djegin apo t’i hedhin pa recituar Kuran.

 

Denoncimi i të riut:

“Joq albania si po kaloni?

 

Kto 2 plumba ika gjet motra ne Çant e mi dha mua ngaqe fal namaz e dij kuran elhamdulilah kto duken qart qe o magji me lejen e allahut. Po ama magjistart tek besimtart deshtojn kurthi tyre.

 

Un jam qe fal 5 vakte namaz elhamdulilah Falenderimi i takon allahut. Edhe i Recetova kuran i futa uj knum edhe do i djeg qe kurthi magjistarve prishet me lejen e allahut. Magjistart skan sukses ke besimtart.

 

Ta kam dergu kto 2 foto per arsyje kush do qe gjen hajmali plumba foto lek lidhme e tjer e tjer mos ti hudh se magjia nuk prishet me lejen e allahut po i hudhe duhet uj recetim kurani po zditen me recetu kuran kerkojn ndim e hoxhallarve ose rukjexhiut.

 

Mos bajn gabim ti hudh ose ti djeg pa recetim kurani. Allahu i sherofte cdo besimtar e besimtare allahu i shkatroft ziliqart e magjistart Amin.”

TE TJERA