Detaje nga aksidenti në Shkodër/ Çifti shqiptar përplasi me motor çiftin kroat

Një aksident i rëndë me pasojë plagosjen e dy personave u shënua mëngjesin e sotëm në kryqëzimin e Gjadrit, në hyrje të Shkodrës.

 

Sipas informacioneve, një çift shqiptarësh përplasën me motor një çift kroatësh të cilët për pasojë u rrëzuan nga motori në rrugë.

 

Drejtuesit e motoçikletave kanë mbetur të plagosur e po ashtu edhe shoqëruesi i motoristit kroat.

 

Burime për JOQ, konfirmuan se shkak për aksidentin u bë çifti shqiptar të cilët udhëtonin në një motor më të vogël dhe i prenë rrugën kroatëve.

 

Mësohet se të plagosurit janë dërguar në spital, teksa gjendja e tyre shëndetësore nuk bëhet ende me dije.

 

TE TJERA