Për ju që keni vapë kem një super lajm! Nga nesër fillon ulja, so ketë edhe rrebeshe shiu (video)

Sipas Meteorologes Tanja Porja priten temperatura te larta deri ne 42 grade celcius gjate dites se sotme si dhe dites se neserme.

Nga e marta deri te premten pritet nje mot stabel, kryesisht kthjellime me vransira kalimtare dhe temperatura te larta ku pritet te zbritet deri ne 39 grade.

Te merkuren priten vranesira dhe rebeshe ne shkalle lokale kryesisht ne zona malore. Fatkeqesisht pa reshje. Nderkohe ne fundjave priten rrebeshe shiu te izoluara.

Ngerkohe ne javen e parte te gushtit priten reshje jo vetem ne zonat malore por dhe ne zonat e ulta perjashtuar bregdetin ku temperaturat do te vazhdojne te jene stabel dhe jo te larta si keto dite por deri ne maksimumi 35 grade celcius.

Ndersa ne brendesi te vendit temperaturat gjate javes se pare te gushtit do te shkojne deri ne 40 grade celcius si dhe priten edhe reshje shiu afatshkurtra.

Ndërkohë sipas sinoptikanëve duke nisur nga e hëna e javës së ardhshme pritet që të kemi një ulje graduale të temperaturave.

TE TJERA