Lajmi i mire.Ja ku rikthehen reshjet e shiut ne vendin tone

Sipas Sherbimit Metereologjik Ushtarak, vala e të nxehtit, do të jetë e pranishme më së shumti në fillim të kësaj jave.

Zonat perëndimore do të vijojnë të mbeten me temperatura të larta edhe pse parashikohen luhatjet si në tabelë.

Nga e marta deri te premten pritet nje mot stabel, kryesisht kthjellime me vransira kalimtare dhe temperatura te larta ku pritet te zbritet deri ne 39 grade.

Përgjatë zonave malore, kryesisht në mesditën e së enjtes parashikohen reshje të shkurtra shiu. Dhe priten ulje temperaturash.

Era, do të fryjë kryesisht nga veriperëndimi e lehtë e mesatare përgjatë bregdetit gjatë orëve të mesditës. Valëzimi në dete i forcës 2 dhe 3 ballë.

Ju urojmë një javë të mbarë!

TE TJERA