E dhimbshme/ Këngëtarja shqiptare tregon historinë e trishtë: Kam abortuar dy herë!

Kosovë- Njihet gjërësisht dhe jo vetëm në Kosovë.

 

Këngëtarja Ryva Kajtazi ka treguar se ka kaluar një periudhë shumë të dhimbshme në jetë. Ajo tregoi ditën e djeshme në emisionin ‘Rudina’ se ka kaluar dy aborte spontane, një histori që nuk e kishte treguar më parë duke u shprehur se dhimbja ka qenë shumë e madhe.

 

“Normalisht është traumë ajo që një nënë që pret fëmijën e vet, sigurisht është dhimbje e madhe por shyqyr Zotit kam dy fëmijë dhe është arritja më e madhe në jetë për mua. Aborti që ndjeva dhimbjen më të madhe ka qenë para vajzës sepse isha në muajin e katërt të shtatzënisë, mësova gjininë dhe ishim shumë të lumtur. Përpos kësaj kishim vite që donim të kishim një fëmijë dhe s’po ia dilja dot.

 

Shtatzënitë i kisha jashtëzakonisht shumë të vështira, të rënda dhe nëse nuk je një femër e fortë e me disiplinë të madhe, në rastin tim nuk do e kishim çuar deri në fund. Me përkrahjen e familjarëve që më kanë ndenjur te koka non stop sepse isha e shtrirë, 5-6 muaj s’kam lëvizur fare, në regjim shtrati dhe ia dola, më bekoi Zoti me Dorelën”, tregoi Ryva.

TE TJERA