Dy turist te huaj vendosin cadren ne mes te plazhit ne Livadh. Shikoni si sillet pronari me ta

Para disa ditesh ne Sarande nje cift turistesh te huaj jane larguar nga bregu i detit pasi thjesht ata vendosen cadrat e tyre dhe pronaret i larguan.

 

Kurse diten e sotme nje cift te huajsh ben plazh ne Livadh dhe vendosen cadrat ne mes te bregut ku pushuesit kishin paguar te gjithe shezlonet. Por pronari i restorantin nuk i tha gje dhe i la te lire. Gazetari pasi e pa kete gjest e falenderoi pronarin per gjestin qe beri pasi nuk i largoj pushuesit e huaj.

 

Ka me te vertet dhe shqiptar te mire qe dine te respektojne pushuesit. Ka edhe pronar ne jug te vendit qe kane sjellje te mire dhe i respektojne te huajt. Duhet te jemi mirenjohes.

 

 

TE TJERA