Plazhet janë boshatisur prej çmimeve, por Rama thotë: Numri i turistëve më i lartë këtë vit…

Kryeministri Edi Rama gjatë një vizite sot në Vlorë është ndalur edhe te rritja e çmimeve dhe numri i pushuesve. Sipas Ramës numri i pushuesve në 6 mujorin e parë është i lartë krahasuar me vitet e shkuara.

 

Por kjo deklaratë e tij bie paksa nē kundërshtim me atë çfarë po ndodh dhe po shohim çdo ditë. Plazhet në vend janë braktisur nga pushuesit shqiptarë dhe të huaj e kjo vetëm prej çmimeve të larta. E ndalur te çmimet, Rama tha se dëmi është te ata që rritin çmimet pasi nuk u shkon asnjë njeri.

Flasim për vizitorë të huaj. Dhe numri i 6 mujorit të parë është shumë më i lartë se në vitet e shkuara. Nëse ka vërtetë problem me cimet e larta. Është për tu parë në fund. Sigurisht që kush vendos çmim të lartë dhe nuk i vjen njeri. Ky është një dëm që e paguan vetë dhe jo shteti.

 

Do jetë mësim i mirë, për të kuptuar se për të qenë konkurrues, në një rajon që ka destinacione të afërta, duhet menduar mirë përpara se të ngrihen çmimet. Po qe kështu do jetë mësim i madh për sezonin tjetër. Nuk mund të mendojmë meqë u hap nami i Shqipërisë tu biem me top çmimeve.

“Bashkë ose asnjëri në finale”! Çfarë po planifikon Luizi për Kiarën?

Luiz Ejlli sërish ka përsëritur faktin që nëse del Kiara Tito nga shtëpia, do dalë edhe ai. Teksa po bisedonin në suitë, këngëtari i...

Ilir Shaqiri thumbon hapur këngëtarin për hyrjen në shtëpinë e “BBVA”: Kur e di çfarë vajze ke…

Balerini dhe ish-fituesi i BBVA 1,Ilir Shaqiri ishte i ftuar tek Ermal Peçi në emisionin e tij “Më prit në fundjavë”.   Përpos planeve për të...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Fëmija me sindrοmën Dοwn i dashuruar pas Luizit: “ti nuk më pëlqen se e shan” video

Luizi ka marrë informacionin më të rëndësishëm nga njerëzit...

Eni i BBV i jep fund beqarisë me gazetaren e njohur? Dalin fotot nga ceremonia e tyre…

Disa fotografi të publikuara në faqet e tyre zyrtare...

Armando Broja i bën surprizën e bukur Luizit brenda në shtëpinë e BBV (foto)

Tashmë reality show “Big Brother VIP Albania” ka përfshirë...