Sali Berisha del blof, bën veprimin urgjent (FOTO)

Ish-kryeministri Sali Berisha ka hedhur akuza ndaj kryebashkiakut Erion Veliaj dhe Policinë e Tiranës se kanë fshehur vdekjen e një punonjësi të pastrimit.

 

Berisha tha se punëtori i komunales kishte vdekur në një krim horror, duke humbur kokën gjatë punës. Por e vërteta është ndryshe.

 

I njeri ka ndërruar jetë si pasojë e plagëve të rënda teksa po mundohej të riparonte një problem në makinën që grumbullon mbetjet, në Durrës dhe jo në Tiranë.

 

I keqinformuar nga qytetari dixhital, Berisha ka fshirë më pas postimin.

 

Policia thotë se gjarja e rëndë ka ndodhur brenda kampit të Muxhahedinëve në Manëz. I ndjeri ishte baba i katër fëmijëve.

 

TE TJERA