Pas ribashkimit, zyrtari i “Elbasan Arena” publikon foton e Donald Veshajt dhe Bora Zemanit brenda stadiumit

Historia e dashurisë mes Bora Zemanit dhe Donald Veshajt po përflitet prej muajsh tashmë në mediat rozë, dhe çifti numërojnë shumë fansa në rrjetet sociale.

 

Vite më parë Bora dhe Donaldi bashkëpunonin së bashku në emiosionin e tyre, ku kanë zhvilluar intervista me personazhe të shumtë. Së fundmi përgjegjësi i “Elbasan Arena” Xhevdet Muzhaqi ka rikujtuar përmes fotove vizitën e Donaldit, Borës dhe Romeos në stadium.

 

Vizita e kryer në korrik të vitit 2019, u risoll në vëmendje nga Muzhaqi në llogarinë e tij në rrjetin social Facebook.

 

Bora dhe vëllezërit Veshaj vizitonin asokohe impiantin elbasanas, duke publikuar edhe foto në rrjetet sociale.

 

“Me Borën dhe aktorët e Al-Pazar”, shkruante para 3 vitesh ai në mbishkrimin e fotos. Tashmë kur çifti përflitet më shumë se kurrë, përgjegjësi i stadiumit rikthen fotot kur ata ndodheshin pranë njëri-tjetrit.

 

Megjithëse Bora Zemani dhe Donald Veshaj nuk kanë folur asnjëherë hapur publikisht për thashethemet se janë ribashkuar, ata po e konfirmojnë çdo ditë e më shumë se janë bashkë. Përpos postimeve në rrjetet e tyre sociale, që ngrejnë dyshime dhe shkaktojnë bujë, detaje të reja janë vënë re nga ndjekësit detajistë të çiftit të shumëkomentuar.

 

Vëmendja është përqendruar pikërisht tek veshja e moderatorit Donald Veshaj gjatë puntatës së fundit të emisionit të tij “Më lër të flas.” Si zakonisht aktori i humorit ishte veshur sportiv, me pantallona dhe një bluze të zezë.

 

Është pikërisht ky detjai që nuk iu shpëtoi fansave. Bluzja e veshur nga Donaldi në puntatën e mbrëmshme, është parë edhe më herët e veshur pikërisht nga moderatorja Bora Zemani. Vetë ajo kishte publikuar në Instastory një video teksa mbante veshur këtë bluze.

 

Menjëherë ndjekësit kanë shpërndarë në të gjitha rrjtetet sociale ku mbizotërojnë mbishkrime dhe komente si: “Matchy Matchy”, apo “Konfirmimi i ribashkimit,”

 

Edhe pse jo fizikisht Bora Zemani ka qenë e pranishme pothuajse në të gjitha puntatat e emisionit të vëllezërve Veshaj, sigurisht përmes Donaldit. Që në puntatën e parë ai nuk ka ngurruar të flaës, edhe pse me nënkuptime, për moderatoren. Deklaratat i ka pasuar më pas me skeçe, mesazhe të fshehura, apo siç ndodhi së fundmi përmes veshjes.

 

TE TJERA