Salsano zgjodhi Xhemin, Eneda Tarifa ka dy fjalë për aktorin dhe rikthimin në Portokalli

E ftuar në “Abc e Pasdites”, ajo rrëfeu dhe mendimet për disa nga personazhet e ekranit

dhe për Salsano Rrapin shprehu se është një “koleg i mirë”, për Xhemi Shehun tha “e papame”, ndërkohë që për Fjoralba Ponarin shprehu se është “talent i jashtëzakonshëm se nuk e kisha parë në aktrim”.

Rikthimin në televizion Eneda tha se nuk e sheh fare sepse do të fokusohet tek muzika.

“As më shkon mendja fare. Ndjej që jam lodhur gjithë këto vite në ekran. U bë që në vitin 2010 që jam non stop në prezantim. Dua këto vite t’i kushtohem muzikë, të lë disa këngë dhe disa kujtime për vajzën time që ndoshta janë edhe trashëgimia e saj më e madhe.”

Ndërkohë këngëtarja zbuloi se do të rikthehet në muzikë me shumë produksione të reja dhe madje me një koncert recital.

“Këtë vit patjetër, nuk e shtyjë më të bëj një koncert recital. Kënga që do të vijë është një remake, ripunim i një kënge të vjetër arbëreshe, e pres të dali me ditë.”

TE TJERA