Shqiptari u kthye për pushime në vendlindje: 30- vjeçarja i grabiti djalit tim varësen me vlerë 2200 €

Një fenomen shqetësues është edhe grabitja. Ndodh shpesh që ‘maskat’ të grabisin sende me vlerë apo para nga një institucion apo person. Një rast i tillë, i grabitjes së një varëseje me vlerë të një fëmijë të mitur është denoncuar në redaksinë e JOQ Albania, nga një qytetar i Kosovës.

 

Shqiptari i cili jeton në Zvicër ka shkuar në vendin e lindjes, në Gjilan të Kosovës, për të kaluar pushimet, mirëpo është përballur me një ngjarje shqetësuese. Në mesazhin e mbërritur në redaksinë tonë, shqiptari nga Kosova thotë se një vajzë 30-vjeçare i ka vjedhur djalit të tij një varëse floriri me një vlerë prej 2200 euro.

 

Kosovari thotë se djali i tij është i vogël, vetëm 7-vjeç dhe vuan nga tumori në kokë. Duke denoncuar rastin, qytetari nga Kosova shprehet për JOQ se vajza që ka grabitur varësen e floririt të djalit të tij, njihet si një hajdute që vjedh vetëm fëmijët e vegjël në Gjilan.

 

Qytetari nga Kosova shkruan:

Pershndetje joq albania dua te bëj nje doncim jam nje djal nga kosova jetoj dhe veproj ne zvicerr kam ardhur në pushime ne kosov dhe me ka ndodhur një rast ne nje vajz e cila osht reth 30 vjeçare ja ka vjedhur djalit tim floririn ne çaf

 

e cila kushton 2200 euro djali im osht 7 vjeçar dhe ka pasur tumor ne kok shife se çfar i ka ber e kam paraçitur rasin te polici dhe ajo vajz osht në kerkim kjo vajz ben vjedhje vetem tek femijet deshta ta bej poblike dhe foton. E saj nese osht.

 

E mundur e gjith gjilani osht ne hall nga kjo vajz ju Lutem beni poblike Ja dhe video nga shpija ime kjo osht nusja ime ku osht afruar tek shpija saj per te bisedusr me tê dhe osht zhdukur tani mê nuk vjen as ne shtepi polcija osht ne kerkim te saj Albina e ka emrin

 

 

 

TE TJERA