Nëna e tij pa gjithë skenën e rëndë, zbardhen detajet si i dha fund jetës gazetari i njohur shqiptar

Policia e Shtetit njoftoi sot se gazetari i njohur Kastriot Myftaraj i dha fund jetës duke u hedhur nga kati i katërt i banesës ku banonte.

 

Burime për mediat bëjnë me dije se ishte nëna e gazetarit, me të cilën ai jetonte, që konfirmoi ngjarjen tragjike dhe siç duket ka parë kur 60-vjeçari ka kryer aktin e rëndë.

 

Prej kohësh ai drejtonte emisionin “Ju flet Moska”. Emisioni i fundit i gazetarit “Plan për atentat ndaj një pronari mediatik“ ishte më 17 qershor.

 

Prej kësaj date, analisti nuk ishte shfaqur më në ekran.

 

 

“Më datë 07.07.2022, rreth orës 12:55, në lagjen “Ali Demi”, dyshohet se është vetëhedhur nga kati i katërt i banesës ku banonte, shtetasi Kastriot Myftaraj, 60 vjeç, i cili si pasojë ka ndërruar jetë”, njoftoi policia.

TE TJERA