Qëlloi me armë ndaj një grupi fëmijësh, shkodrani kishte shënjestër një 13-vjeçar

Ditën e djeshme në në mjediset e jashtme të gjimnazit “28 Nëntori”, në Shkodër u regjistruan disa të shtëna arme.

 

Për ngjarjen policia ka shpallur në kërkim autorin që ka terrorizuar institucionin arsimor dhe nxënësit.

 

Mësohet se Agron Mahmuti (Mehmeti) është 49 vjeçari i shpallur në kërkim dyshohet se është personi i cili qëlloi me armë zjarri drejt një grupi fëmijësh.

 

49-vjeçari, pas një konflikti për motive të dobëta në vendin e quajtur lagja “Qemal Stafa”, goditi me qytën e pistoletës një të mitur 13-vjeçar.

 

I mituri ishte edhe shënjestra e autorit, i cili qëlloi me armë në drejtim të tij, por fatmirësisht plumbi nuk e kapi të miturin.

Rikthehen virozat, mjekët: Shkak luhatja e temperaturave, më të prekur fëmijët

Luhatjet e temperaturave kanë rikthyer virozat tek të rriturit dhe fëmijët. Nga fillimi i marsit numri i pacientëve që kërkojnë ndihmë në qendrat shëndetësore...

“Kemi qenë në një burg me Qetsorin”/ Bledi Mane i zbulon sekretin: Ai qëndronte në bodrum tek gjirizet me hajdutët e …

Gjatë qëndrimit të tij në “Big Brother VIP”, Bledi Mane foli shpesh për 3 eksperiencat e tij me burgun.   Gazetari ka qenë tre herë i...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME