Arti shqiptar në zi, vdes në moshë të re ish-gazetarja dhe ikona e njohur e Teatrit, politikani jep lajmin e trishtë

Një lajm i trishtë vjen për artin shqiptar. Ka humbur jetën ish-gazetarja dhe aktorja e teatrit “Qëndresa” në Fushë Kosovë, Teutë Tmava.

Lajmin e ka bërë të ditur Ali Topalli, kandidati për deputet në zgjedhjet parlamentare 2021 nga Lidhja Demokratike e

Teutë na ike shpejtë dhe papritmas, nuk e besuam. Do të kujtojmë si shoqe të mirë, aktore e personalitet me nam në Fushë Kosovë.

Lamtumir Teutë!”, shkruan Topalli.

TE TJERA