Simpnotikania jep lajmin e mire. Ja kur pritet te freskohet moti dhe te ulen temperaturat

Me shume mundesi as brigjet detare nuk do të mund të freskojnë pushuesit gjatë kësaj fundjave.

Vala e të nxehtit që ka mbërthyer vendin prej më shumë se 10 ditësh, sot dhe nesër arrin kulmin, me termometrin që ngjitet mbi 40°C.

Edhe java tjetër vijon e nxehtë me vlera termike mbi 38°C dhe vetëm pas datës 7 korrik moti freskohet ndjeshëm në territor, freskim që sjell edhe reshje në vend.

Prra java tjeter pritet qe moti te freskohet dhe temperaturat te bien.

TE TJERA