E moshuara në Serbi vishet me flamurin kuqezi, serbët çmenden: Është provokim

Një foto që thuhet se është bërë në Strand të Novi Sadit, Serbi ka ndezur rrjetetsociale.

 

Në foto shihet një grua e moshuar e ulur në një stol, e cila ka veshjen me printimin e flamurit shqiptar. Gjithashtu, gruaja mban telefonin dhe duket sikur po e drejton kamerën nga personi që bën foton.

 

Ende nuk dihet arsyeja pse gruaja vendosi të veshte shqiponjën dykrenare në Serbi por në rrjetet sociale ka shkaktuar reagime të shumta. Mediat serbe bëjnë me dije se fotoja e saj është shoqëruar me një sërë komentesh nënçmuese, duke e perceptuar këtë gjest si provokim.

Mos i kushtoni rëndësi,

Tmerr,

E tmerrshme

 

Ndërkohë ka të tjerë që thonë se e moshuara nuk e ka ditur fare se çfarë kuptimi flamuri që mban ne reçipetat e saj.

 

TE TJERA