Shkoi të blejë në market, për pak i bie pika kur sheh se si ia kanë “futur”

Gjithmonë e më shpesh vijnë denoncime nga qytetarët në lidhje me mashtrimet që marketet apo njësi të ndryshme biznesi bëjnë ndaj klientelës.

 

Sipas rasteve që kemi publikuar, rezulton se mashtrimet bëhen si nga dyqanet e mëdha me emër ashtu edhe nga ato më pak të dëgjuara.

 

Kështu sot do t’ju paraqesim denoncimin e një qytetari për një market në Korçë ku ai akuzon se është mashtruar, pasi tjetër çmim ka patur produkti të afishuar në tabelë dhe tjetër çmim ka paguar në fund në kasë.

 

Natyrisht çmimi që ka paguar ka qenë më i lartë sesa ai i afishuar. Qytetari shpjegon se ka blerë sapun i cili në etiketë reklamohej me çmimin 39 lekë ndërsa në faturë është faturuar me çmimin 44 lekë.

 

Në vijim mesazhi i qytetarit:

 

Pershendetje Joq, Euromarket ne Korce tek terminali, tjetër çmim ne raft dhe tjetër çmim ne kase. Mashtrojne njerëzit këta oligarkët e dreqit.

 

 

 

E paska inatë mesa duket…/ Menaxherja e Instagramit të Luizit merr vendimin “drastik” ndaj Kiarës

Vajza e cila menaxhon “Instagramin” e banorit të big Brother Vip, Luizit, është Jurgena.   Shpesh herë ajo në media është përfolur sikur është e dashura...

Fëmija me sindrοmën Dοwn i dashuruar pas Luizit: “ti nuk më pëlqen se e shan” video

Luizi ka marrë informacionin më të rëndësishëm nga njerëzit më të pafajshëm dhe më të rëndësishëm: një fëmijë me sindrοmën down.   Banorët e Big Brother...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME