I shpëtoi atentatit me tritol në Shkodër, si e kuptoi drejtoresha se makinës së saj i ishte vendosur lëndë plasëse (Dëshmia në polici)

Ka qenë vetë drejtoresha e Shëndetit Publik në Shkodër, Suida Kuka e cila ka parë lëndën e dyshimtë në gomën e përparme të mjetit të saj dhe menjëherë ka lajmëruar policinë e Shkodrës.

Më pas është dashur ndërhyrja e forcave xhenerike të cilat kanë bërë shpërthimin me telekomandim të lëndës plasëse.

Fatmirësisht nuk ka patur të lënduar nga shpërthimi i komanduar.

Drejtoresha ka deklaruar se nuk ka pasur asnjë konflikt me asnjë person dhe se nuk dinte arsyen përse ishte vendosur tritoli në mjetin e saj.

Ajo ishte emëruar në këtë pozicion prej më shumë se një viti dhe deri më tani nuk raportohet të ketë pasur probleme me persona të caktuar.

Lënda plasëse është fiksuar nga kamerat e sigurisë dhe mund të bëhet identifikimi i autorit, por deri më tani policia ende nuk ka bërë të mundur identifikimin e tij.

Rritja e pagës, furrat në Tiranë njoftojnë rritjen e çmimit të bukës: Na mirkuptoni!

Nga muaji prill është njoftuar rritje e pagës minimale.   Por duket se kostoja do të bjerë sërish tek buka e qytetarëve të kryeqytetit dhe jo...

Luizi thumbon banoren e BBVA: Po bën lojën e Armaldos

Deamishel i tha banorëve se nisur nga fjalët e moderatores dhe opinionistëve, që ata kanë dhënë mesazhe urrejtje brenda shtëpisë, ajo ka menduar që...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

(Video) Del telefonata e plotë e Oltës me të shoqin, momenti kur i tha s’ke punë me Luizin

Banorët e Big Brother kanë patur sot mundësinë të...

Edhe Vis Pupa merr telefonatën nga e shoqja: Kupën dua ta çosh në Shkodër

Të martën e kaluar, Arbana Osmani i lajmëroi banorët...

‘A të them me kë jam unë’? Bashkëshortja habit Elvis Pupën?

Elvis Pupa ka zhvillaur ditën e sotmë një bisedë...