Temperatura deri në 39°C, si do të jetë moti për 5 ditët në vijim …

Vendi javën e ardhshme do të ketë ndikimin e masave ajrore të të nxehta.

Këto masa do të sjellin orë të gjata me diell dhe rritje temperaturash veçanërisht në mesjavë. Vranësirat e mesditës në male lokalisht do të sjellin shi të dobët.

Era do të fryjë nga juglindja e perëndimi e lehtë e mesatare në bregdet. Valëzimi në dete i forcës 2 dhe 3 ballë.

TE TJERA