Sonila Meço në zi, mes dhimbjes së madhe i prek të gjithë me dedikimin e saj rrëqethës

Moderatorja Sonila Meço reaguar e pikëlluar për ndarjen nga jetë ta mikesës së saj të zemrës, regjisores dhe producentes së njohur shqiptare Vjosa Berisha.

 

Mes dhimbjes së madhe Sonila Meço vë në dukje shpirtin e saj të pastër dhe momentet që kanë kaluar bashkë.

 

 

Postimi i plotë:

Vërsho Vjosë parajsës!

 

Disa lloj trishtimesh përshkohen nga një damar më i hidhur se të tjerët.

 

Dhe ti veç n’at’ shpërthim të helmatisur dhimbjeje kupton sa rëndësi paska pas në formimin tënd njohja dhe miqësia me një NJERI.

 

Se nuk është veç zemra, që e ka ditur prej kohësh vendin, që i ka rezervu, por në shuarjen e vet ti dallon hapësirat dhe qoshkat e errëta, që le në ndëgjegjen e shpirtin tënd kjo ikje.

 

Dhe Vjosa në ikjen prej kësaj bote, teksa po ndriçon me gazmendin e një shpirti t’bukur mbiqiellin, na ka kredh në trishtimin e një nënqielli të muzgët ne miqtë, të njohurit dhe adhuruesit e saj.

 

Kush e njohu Vjosën qe me fat, kush nuk mundi po i them se kanë humbur një nga mundësitë e arta për të njohur njeriun, që diti ta shtrydhë mjeshtërisht çdo dekikë dashnie e lirie nga kjo jetë.

 

TE TJERA