Vettingu i shkarkoi djalin e saj, nëna e gjyqtarit i çudit të gjithë në sallë me reagimin që ajo bën

Bevis Shehaj, gjyqtar i Gjykatës Administrative në Vlorë, është shkarkuar tre ditë më parë nga vettingu. Referuar vendimit të Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, shkak u bë pasuria e madhe e prindërve të tij.

 

Pas shpalljes së vendimit, familjarët e gjyqtarit Shehaj të pranishëm në sallë e kundërshtuan me tone të larta vendimarrjen.

 

Në fotot e shkrepura nga LSA, duket nëna e gjyqtarit të shkarkuar, e cila drejtoi gishtin nga trupa gjykuese dhe i akuzoi anëtarët për rryshfet.

 

Është dashur ndërhyrja e efektivëve të Gardës që qëndrojnë në sallat e seancave të vettingut për të qetësuar situatën. Shehaj dha shpjegime dhe për një denoncim për kontakt të papërshtatshëm me xhaxhanë e tij të ndaluar në Itali për mbajtje të lëndëve narkotike.

 

Në seancë u konstatuan gjithashtu balanca negative në vlera të mëdha për pasuritë e krijuara prej prindërve të subjektit, përpara se ky i fundit të emërohej si gjyqtar.

 

Procesi i vetingut për gjyqtarin Bevis Shehaj u krye nga trupa e KPK-së e kryesuar nga Valbona Sanxhaktari, me relator Olsi Komicin dhe anëtare Xhensila Pinen. Në cilësinë e vëzhguesit ndërkombëtar ishte Tonci Petkovic.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

‘Pse moj zonja injorante’! Sindi e ‘Për’puthen’ i kthehet rëndë ndjekëses

Ajo mori vëmendje te “Për’puthen” dhe u komentua shumë...

Kush valle? Rovena Stefa publikon pamje me prindërit nga vila që ka blerë në Kosovë

Këngëtarja Rovena Stefa, kohët e fundit i ka befasuar...

(Foto) Lori Hoxha tregon pamjet se si duket shtëpia e ‘Big Brother Vip’, ja kur nis

Teksa të gjithë presin që të fillojë “Big Brother...