E pyesin çfare feje ka? Sonila Meço na la të gjithëve me gojën hapur ja çfarë thotë

Ajo mbetet një nga gazetaret dhe moderatoret më të dashura të ekranit shqiptar. Po flasim për Sonila Meçon dhe besojme se ju te gjithe e njihne ate dhe vizionin qe ajo ka per shume gjera qe ndodhin en vendin tone.

Meço përmes një postimi në rrjetet sociale, përkrah poetit Agim Doçi, ka zbuluar diçka nga jeta e saj, me saktesisht se cilës fe i përket gazetarja e njohur?

“Ku nuk e kam gjetur Agim Doçin, në poezi, në këngë, në letra, madje edhe në burokraci, në të qeshura pa fund.

Në të mirë e të keq…dhe mu shfaq edhe në besim, në kohëra kolere. Ja ku jemi, dy bektashinj të devotshëm, në promovimin e dokumentarit historik mbi Kryegjyshin Botëror Kamber Meço Prishta.

Ja të paça Agim Doçi! U desh Zoti të benim një foto se siç thua ti, Ej, shqiptarë ju thafshin kraht’ Ju shkoj jeta, kot së koti.

Ju që s’vleni as sa gratë Kush s’ju don, veç ju dashtë Zoti!…? “, shkruan gazetarja në këtë postim në faqen e saj zyrtare ne rrjetet sociale, duke krijuar debate te llojeve te ndryshme.

TE TJERA

spot_img