Berisha denoncoi “skandalin” në rrjete sociale/ Arrestohet në Itali djali i ministrit Bledi Çuçi, publikohet edhe dokumenti që e vërteton!

Ish-kryeministri Sali Berisha denoncon arrestimin në Itali të djalit të ministrit të Brendshëm Bledi Çuçi. Ai thotë se djali i ministrit ishte pjesë e bandës së mjekëve dhe biznesmenëve që u goditën pak ditë më parë dhe që merrej me kontrabandimin e ilaçeve.

 

Denoncimi i Berishes – Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. Pershendetje Doktor. Kam disa dokumenta me rendesi te cilat po jua nis.

 

Behet fjale per nje mase sigurie te Gjykates italiane ku i perfshire eshte djali i Blendi Çuçit, Endi Çuçi ne kontrabande ilacesh dhe pacientesh shqiptare qe te merrnin karta shendeti te falsifikuara ne Itali ne kohen e Covid.

 

Nuk e ka asnje media vetem ne. Nje miku im gazetar ma dha ne menyre konfidenciale te cilat i siguroi nga gazetare italiane. Materialet i kam.

 

Me poshte po ju nis dokumentin e Gjykates, ku permendet djali i Blendi Çuçit nga martesa e tij e pare me Zhaklina Peton, e dale ne pergjimet italiane.

 

Bashkengjitur ju nis te gjithe materialin, median tone e cila e publikoi rastin, por nuk e kane permendur emrin e djalit te Blendi Cucit dhe median italiane. Kredecialet e tij dhe punesimin ne KLGJ.

 

TE TJERA

spot_img