Akuzohet për shpërdorim detyre, dënohet ish-drejtori i burgut, ja pë kë bëhet fjalë… (EMRI+FOTO)

Ish-drejtori i Burgut Lushnje, Judmir Shurdhi është dënuar me dy vite burg.

 

 

Mirëpo për shkak të gjykimit të shkurtuar ai do të qëndrojë pas hekurave për një vit e katër muaj.

 

Fajtor është shpallur edhe Krenar Gozhina, për kryerjen e veprës penale të “Shkeljes së barazisë së pjesëmarrësve në tendera apo ankande publike” në bashkëpunim (per tenderin e vitit 2018 per sherbimin e transportit te punonjesve). Kozhina është dënuar me katër muaj burgim.

 

Me tre muaj burg u dënua e Miranda Idrizi. Për Erion Çelën është caktuar shërbim prove, kurse për Xhejsika Kajën është vendosur detyrim për të kryer punë me interes publik prej 60 orësh.

 

Fëmija me sindrοmën Dοwn i dashuruar pas Luizit: “ti nuk më pëlqen se e shan” video

Luizi ka marrë informacionin më të rëndësishëm nga njerëzit më të pafajshëm dhe më të rëndësishëm: një fëmijë me sindrοmën down.   Banorët e Big Brother...

Zarfi i zi mbërrin në shtëpi, kush nga banorët rrezikohet dhe çfarë rregulli kanë shkelur kësaj rradhe?

Pas debatit me Antonetën, banorët kanë diskutuar me Kristin për situatën e ndodhur dhe i kanë thënë t’i kërkoj falje.   Por Kristi është shprehur se...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME